19 sty Tu jest jakby luksusowo, czyli kilka słów o stylu glamour – część II
Jak już pisałam w I części artykułu na temat tego stylu, glamour 😊 ma wiele odsłon. Jedną z nich jest modern classic. Jest on bardziej powściągliwy, na pierwszy rzut oka mniej dekoracyjny, a jednak… na bogato. Ta aranżacja wnętrza wykorzystuje typowe dla stylu glamour chwyty i czyni je komfortowe i przytulne zarazem.
Zdjęcie nr 1. Zwróćcie uwagę na ściany. Wypełniają je sztukaterie. Nadają one wnętrzu luksusowego charakteru, z drugiej strony ujmują swą powściągliwością i szlachetnością. W tym stylu najczęściej łączy się delikatne kremy z bielą i tak też zrobiłam w tym przypadku. Istotną rolę w aranżacji tego typu wnętrz mają dodatki i detale. Klasyczny charakter tego projektu wnętrz przełamuje nowoczesny złoty żyrandol, który swą rozrzeźbioną minimalistyczną formą wprowadza powiew nowoczesności.
Zdjęcie nr 2. Pamiętacie, jak na ścianach sztukateria, to dół musi być zrównoważony. Kanapa w prostej formie, bez ciężkich pikowań. Co zatem wzięłam ze stylu modern classic? Aby podkreślić elitarność miejsca, postawiłam na podłogę. Tym razem to bardzo szlachetny parkiet przeniesiony wprost z pałacowego wnętrza. Dąb bielony doskonale rozjaśnia i optycznie powiększa wnętrze jednocześnie nadając mu eleganckiej przytulności.
Zdjęcie nr 3. Ściana kuchenna. Ponieważ kuchnia jest częścią salonu musi zachować ekskluzywny charakter. Styl glamour kocha luksus, dlatego użyty przeze mnie materiał jest naturalny, dobrej jakości i oczywiście drogi. Blaty z naturalnego kamienia od razu wprowadzają do projektu wnętrz luksus! I o to przecież chodziło inwestorowi!
Kamienne blaty mają wiele zalet nie tylko wizualnych. Są często materiałem bardzo trwałym (w kuchniach uwaga na marmury – tutaj mamy wyjątek. Marmur to miękki kamień o wysokiej porowatości, wymagający dodatkowego chemicznego zabezpieczenia), odpornym i przede wszystkim ponadczasowym.
Zdjęcie nr 4. Charakterystyczne dla tego stylu metalowe elementy. W sypialni sięgnęłam po nowoczesne, oryginalne oświetlenie. Złote minimalistyczne lampy zapewniają nastrój jaki i stanowią górne oświetlenie do czytania. Złoty kolor pięknie odcina się na tle szarej, welurowej tapicerki.
Zdjęcie nr 5. Sypialnia. Na ścianie przyozdobionej sztukaterią postawiłam metalowy fotel. Łączy on dwie ściany: ścianę ze sztukaterią i panelami tapicerowanymi. Jak panele i parkiet ocieplają wnętrze, nowoczesny fotel nadaje pomieszczeniu zimnej wyniosłości.
Zdjęcie nr 6. Detal jest ważny. Użyte na kuchennej ścianie złoto musi się pojawić na stole w postaci właściwie dobranych dodatków: złotej tacy, filiżanek ze złotymi akcentami. W końcu nawiązujemy do tradycji dworkowej, a przecież tam nieodłączna była elegancja i etykieta. Zastawa stołowa jest częścią kultury szlacheckiej.
Jak opisałam powyżej styl glamour ma nie jedną odsłonę. Warto po niego sięgać i proponować ją miłośnikom złota i sztukaterii. Nowoczesna odsłona stylu glamour czyli modern classic w ostatnich latach szturmem wdarła się do polskich domów i mieszkań, co wcale mnie nie dziwi. Taką aranżację wnętrz śmiało można mieszać nawet z bardziej surowym stylem loftowym, boho czy japandi. W końcu o to właśnie chodzi w projektowaniu wnętrz, żeby czerpać z różnych styli i umiejętnie mieszać je ze sobą. Wtedy każda aranżacja wnętrz będzie niepowtarzalna i spersonalizowaną! A przecież najważniejsze jest to żeby każdy czuł się fantastycznie w swoich czterech kątach!